Müşteri Hizmetleri 444 4 606

Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI 

Ünvanı : Özcan Aydınlatma San. Tic. Ltd. Şti.
Telefon : 444 4 606
E-mail : bilgi@alaaddinvari.com

Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır. 

1.2 -ALICI 

Adı/Soyadı/Ünvanı : 
Adresi : 
Telefon : 
E-mail :

Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır. 

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.alaaddinvari.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 

Satın alınan ürünlerle ilgili tüm bilgiler belirtilmiştir. 

Ödeme Şekli :  

Teslimat Adresi : 

Fatura Adresi : 

Kargo Ücreti :  

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 
4.1- ALICI, SATICI 'ya ait http://www.aladdinvari.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Sipariş gerçekleştiği anda ALICI bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

4.2 - Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Ancak hatayla yanlış yazılan, tedarikçinin geç bildirmesi ile güncellenmemiş olan fiyat farklılıklarında www.alaaddinvari.com' un müşteriye bildireceği güncel fiyat geçerlidir. Hata durumların da mal/hizmet bedelinden fazla çekim yapılmışsa farkı iade edilir. 
Mal/hizmetin gerçek fiyatı ilan edilenden farklı ise alıcıya gerçek fiyat bildirilir. 
Müşterinin talebi doğrultusunda gerçek fiyat üzerinden satış gerçekleştirilir ya da satış iptal edilir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir.ALICI'dan satış sırasında sehven eksik çekim yapılmış ise SATICI'nın ALICI'dan eksik çekilen tutarı talep etme hakkı vardır. 

4.3- 18 yaşından küçük kişiler ve ayırtım gücünden yoksun kişiler SATICI'dan alış-veriş yapamaz. 

4.3- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin hasarlı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.4- SATICI, sözleşmeye konu olan ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 

MADDE 5 - MAL/HIZMETIN TESLIMATI: 

Mal/hizmetin teslimi alicinin talep ettiği adreste kendisine yapılır. Alici, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Teslimat masrafları ve vergiler Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Mal/hizmet teslimatı kargo firmalarınca yapılmaktadır. Tüketici teslim almadan önce malin muayenesini yapmalı, ayıplı ve hasarlı mali kargo firması yetkilisinden teslim almamalıdır. Alici kargodan teslim alınan ürünün sağlam ve hasarsız olduğu kabul eder. Alicinin teslim öncesi mali muayene sorumluluğu vardır. Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin imzalı bir nüshasının Satıcıya ulaştırılmış olması ve bedelinin Alicinin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 

Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde,ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur.Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 

Yurtdışı gönderilerinde karşı ülke gümrüklerinde oluşabilecek hertürlü vergi, harç vebenzeri ekstra ödemeler alıcıya aittir.

MADDE 6 -MAL/HIZMETIN TESLIM ZAMANI: 

Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede yapılır.. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkini saklı tutar.

MADDE 7- MÜCBİR SEBEP:

Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti,ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise durumu alıcıya bildirir. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini,sözleşme konusu ürünün emsali ile değiştirilmesini,ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 

MADDE 8 - SİPARİŞ İPTALLERİ:

Sipariş iptalleri için, siparişi verdiğiniz gün saat 18:00'a kadar, 444 4 606 nolu telefondan e-ticaret müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz, güvenliğiniz için sipariş numarası ve kimlik bilgileri teyidi alındıktan sonra eğer ürününüz kargoya teslim edilmemişse, ödemeniz ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi kullanılarak, siparişinizin tamamı veya içerisinden iptal etmek istediğiniz ürünlerin tutarı kadar, tarafınıza iade edilecektir, ancak ürününüz kargoya verilmişse, sipariş iptali gerçekleştirilemeyecektir.

MADDE 9 - ÖDEME ŞEKLİ:

Ödemeler kredi kartı ve havale/eft ile yapılabilmektedir. Alışverişlerde kredi kartı ile yapılan ödemeler, gerekli görüldüğü takdirde takibe alınabilir, ödeme kontrolü için bekletilebilirler.
 
MADDE 10 - ILETISIM ÜCRETLERI: 

Her nevi iletişim bedeli Alıcıya aittir.
 
MADDE 11- CAYMA HAKKI: 

Alici, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir ancak kişiselleştirilmiş ürünler olan ,üzerine alıcı talebi ile yazı yazdırılmış ürünlerin iadesi sözkonusu değildir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya faks, e-posta veya 444 4 606 ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. md. hükümleri çerçevesinde ve is bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.alaaddinvari.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olası şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.. Fatura asli gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli Satıcı tarafından karşılanır.
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri,kırılma riski olan ürün veya malzemeler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz. Ayrıca fırsat ürünleri,outlet, ve seri sonu ürünler özel fiyatlarla satıldığından, bu ürünler için iade ve cayma hakkı ALICI tarafından kullanılamaz. 
 
MADDE 12 - YETKİLİ MAHKEME 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.